Cronix Spectrum

Nu uita sa te distrezi!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ceas
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Subiectele cele mai vizionate
Va rog...
Calugar
Goodbye to Gravity - The Day We Die
Nu voi uita
Bun venit în mintea mea.
Åhămm..poze ;)
Mai știți?
ăhă eu
Dispariţia
Continua povestea
Ultimele subiecte
» Pazitoarea Nordului
Casa familiei Morgan EmptyMier Sept 28, 2016 10:45 pm Scris de Alle.

» Mana din pod
Casa familiei Morgan EmptyMier Sept 28, 2016 10:09 pm Scris de Alle.

» twenty one pilots
Casa familiei Morgan EmptyVin Aug 19, 2016 3:51 pm Scris de Gina

» Continua povestea
Casa familiei Morgan EmptyVin Aug 19, 2016 3:38 pm Scris de Gina

» Calugar
Casa familiei Morgan EmptyJoi Apr 07, 2016 11:26 pm Scris de 05er

» Dead Future
Casa familiei Morgan EmptyMar Mar 29, 2016 10:53 pm Scris de Enki

» Inimă de foc
Casa familiei Morgan EmptyLun Mar 28, 2016 4:29 pm Scris de Ana-Maria

» The thirteenth
Casa familiei Morgan EmptyMar Mar 08, 2016 9:05 pm Scris de Loading...

» The thirteenth
Casa familiei Morgan EmptyMar Mar 08, 2016 7:20 pm Scris de PaulWesley

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Anko
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Enki
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Gina
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
MaR¥u$
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
PaulWesley
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Yato
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Loading...
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Fallen
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Alice.
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 
Dandelion ツ
Casa familiei Morgan Vote_lcapCasa familiei Morgan Voting_barCasa familiei Morgan Vote_rcap 

Distribuiţi
 

 Casa familiei Morgan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alle.

Alle.


Membru
Mesaje : 13
Loli : 6226
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/11/2015
Varsta : 23
Localizare : Într-un loc lipsit de viață.

Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan EmptyMier Dec 02, 2015 9:23 pm

Se spune ca de mult , 4 tineri au incercat sa afle misterul unei case bantuite.
Istoria casei:
Se spune ca acea casa a fost :
- spital
- spital de nebuni
- cabinet de avocatura
- orfelinat
- apoi casa unei famili numite Familia Morgan.
Pe cand familia Morgan inca locuia in casa , se spune ca noaptea prindeau adolescenti si ii maltratau.
Familia Morgan era formata din : Edward (18 ani) , Elizabeth (14 ani) , Mary (40 ani) si Vladimir (43 ani)
Se spune ca Edward ii prindea , Elizabeth le taia mainile si picioarele , Mary le scotea ochi si le taia limba, iar Vladimir le scotea tot sangele si corpurile neinsufletite le arunca intr-un rau din apropiere.
Cand toti membri familiei Morgan au fost prinsi si trimisi la moarte de catre oamenii din oras au jurat ca cine va intra in casa la ora 00:00 de Halloween nu va mai iesi viu.

Iata in prin anul 2000, 4 tineri au incercat sa afle daca este adevarat.Lisa si iubitul sau, Bogdan impreuna cu George si iubita sa, Cristina au decis ca la ora 23:55 sa se intalneasca in fata casei si cand se face ora 00:00 fix sa intre in casa.
Toti 4 se intalnira, fetele putin speriate, cand se uitau la case parca o voce le spunea : Faceti o mare greseala!
Bogdan: Intram?
George: Intram frate , e 00:00.
Au intrat cand sa ajung in pragul scarilor , usa se tranteste , un fior ii trece pe sirul spinarii Lisei.
Lisa: Poate ar trebui sa plecam.
Bogdan: Haide iubire te apar eu!
Au urcat la etajul unu si am umblat din camera in camera sa vada daca gaseau ceva.. la fiecare etaj urcat , cei 4 se simteau ciudat , parca tablourile ii priveau.
La etajul 6 au ajuns in pragul usii 666 pe care scria cu sange : Daca deschizi mori! Apoi mai jos scria cu litere mari ,,LISA''. Fata nu se sperie si se rezma de usa , apoi usa se deschise si o mana putrezita o trage inauntru inchizand usa in urma sa.
Cristina: Lisa!!! Nu!!
Bogdan: Iubire!!Nuu!!
George:Hai!
Bogdan statea culcat pe jos..
Bogdan: Lasa-ma frate....eu aici raman.
George: Treaba ta!
Cristina si George isi continuara drumul , intra in baie unde o gasi pe Lisa in cada plina de sange, iar plutind in cada plina de sange era un bilet pe care scria ,,Voi Urmati!'', atunci se auzi tipatul lui Bogdan. Cristina si George se duse in pragul usi cu numarul 666 si-l gasi pe Bogdan spanzurat.
Cristina: George..mi-e frica..
O voce: Ar trebui!
George: Cine a vorbit?
In fata lui George aparu' Elizabeth cu un cutit si intr-o fractiune de secunda George nu mai avea cap.
Cristina: Aaaaaaa!
Cristina o lua la fuga pana ajunse la mansarda acolo trupurile prietenilor sai erau aliniate unul langa altul pe o patura cu numele lor, iar pe ultima patura scria mare cu sange ,,CRISTINA''.
Fata speriata se rezema de perete si izbucni in plans.
Aparu fantoma lui Edward , a lui Vladimir , a lui Elizabeth si a lui Mary toti trei cu cate un topor strigand in cor : ,,Noapte buna!''
Cristina fu tintita de toate topoarele si taiata in 4 parti.
Asa isi gasi sfarsitul cei 4 tineri care au indraznit sa intre in casa familiei Morgan.



Povestea are in jur de 5 ani..deci am scris-o cand eram inca la inceput Casa familiei Morgan 85331634
Sus In jos
Vizitator

Anonymous


Vizitator
Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Re: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan EmptyMier Dec 02, 2015 9:29 pm

O poveste din copilarie ce draguttttt :3 . Nu ca acum nu ai fi copil ... Casa familiei Morgan 85331634 .Bravo
Sus In jos
PaulWesley

PaulWesley


Corector
Mesaje : 68
Loli : 6502
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/11/2015
Varsta : 21
Localizare : Sibiu

Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Re: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan EmptyJoi Dec 03, 2015 4:56 pm

O nouă poveste perfectă să le-o povestesc la toți. Ador mult poveștile astea,cu sânge,cuțite,legende. Chiar mai vreau. Adică,mă uit pe youtube la Woozie San,are legende/mituri,povești,chestii bune. Oricum,interesantă povestea.
Sus In jos
MaR¥u$

MaR¥u$


Membru
Mesaje : 55
Loli : 6557
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/11/2015
Varsta : 27
Localizare : Nu conteaza

Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Re: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan EmptyJoi Dec 03, 2015 10:29 pm

Daca i-o mancat in cur sa mearga noaptea in casa, puteau sa o faca si ziua. Casa familiei Morgan 85331634

Povestea a fost buna. Bravo.
Sus In jos
Anko

Anko


Presedinte
Mesaje : 177
Loli : 7007
Reputatie : 3
Data de inscriere : 25/11/2015
Varsta : 22
Localizare : [Craiova]

Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Re: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan EmptyMar Dec 08, 2015 3:24 pm

Umm , povestea a avut mici defecte dar mi-e lene sa ma apuc acum sa critic >,< Daca zici ca ai scris-o la inceput... e ok..
Oricum a fost destul de buna , dar stiu ca poti mai mult , ai scris povesti superbe.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Casa familiei Morgan Empty
MesajSubiect: Re: Casa familiei Morgan   Casa familiei Morgan Empty

Sus In jos
 
Casa familiei Morgan
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cronix Spectrum :: CATEOGORII INTIALE :: Story :: Povesti lungi-
Mergi direct la: