Cronix Spectrum

Nu uita sa te distrezi!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ceas
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Subiectele cele mai vizionate
Va rog...
Calugar
Goodbye to Gravity - The Day We Die
Nu voi uita
Bun venit în mintea mea.
Åhămm..poze ;)
Mai știți?
Dispariţia
ăhă eu
Continua povestea
Ultimele subiecte
» Pazitoarea Nordului
Te iubesc şi acum EmptyMier Sept 28, 2016 10:45 pm Scris de Alle.

» Mana din pod
Te iubesc şi acum EmptyMier Sept 28, 2016 10:09 pm Scris de Alle.

» twenty one pilots
Te iubesc şi acum EmptyVin Aug 19, 2016 3:51 pm Scris de Gina

» Continua povestea
Te iubesc şi acum EmptyVin Aug 19, 2016 3:38 pm Scris de Gina

» Calugar
Te iubesc şi acum EmptyJoi Apr 07, 2016 11:26 pm Scris de 05er

» Dead Future
Te iubesc şi acum EmptyMar Mar 29, 2016 10:53 pm Scris de Enki

» Inimă de foc
Te iubesc şi acum EmptyLun Mar 28, 2016 4:29 pm Scris de Ana-Maria

» The thirteenth
Te iubesc şi acum EmptyMar Mar 08, 2016 9:05 pm Scris de Loading...

» The thirteenth
Te iubesc şi acum EmptyMar Mar 08, 2016 7:20 pm Scris de PaulWesley

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Anko
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Enki
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Gina
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
MaR¥u$
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
PaulWesley
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Yato
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Loading...
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Fallen
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Alice.
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 
Dandelion ツ
Te iubesc şi acum Vote_lcapTe iubesc şi acum Voting_barTe iubesc şi acum Vote_rcap 

Distribuiţi
 

 Te iubesc şi acum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
queeeeeni

queeeeeni


Membru
Mesaje : 14
Loli : 6150
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2016

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyMier Ian 06, 2016 1:12 am

-Oh, Bob. Iți mai aminteşti când eram şi noi ca ei? Tineri, lipsiți de griji... Însă parcă timpul stă in loc. Întineresc fiecare secundă trăită, mă simt liberă şi norocoasă, mai ales că te-am întâlnit pe tine. spuse Maria, o batranică drăguță în vârstă de şaizeci de ani sotului ei, arătând înspre un cuplu, apoi punându-şi capul pe umerii lui, închizând ochii.

-Cum să nu, draga mea? Parcă ieri ne țineam de mână şi ne plimbam pe straduța aceea îngustă, vorbind despre tot ce ne trecea prin cap. Cand îți cumparam înghețată si flori iar tu te ruşinai. zâmbi acesta amintindu-si de clipele petrecute cu ea.

Trenul mergea uşor, iar în partea mai izolată a trenului unde se aflau cei doi îndrăgostiți, Dean Martin cântă "Let it snow" creeând o atmosferă plăcută şi liniştitoare. Era începutul lui decembrie, iar albul împodobea peisajul într-o armonie de nedescris.

-Let it snow, let it snow,let it snow. îi fredonă bărbatul la ureche.

Aceasta se uită spre geam, admirand tabloul ce părea ireal. Îşi aduce aminte de vorbele mamei ei, iar apoi zâmbi.
"Fiecare fulg de nea ce cade, semnifică fiecare dorință pusă de oameni de-alungul timpului. Este miraculos cum acestea se materializează şi ne înveselesc de fiecare dată. Maria, de asta e bine să visezi. Când suntem fericiți, îi facem şi pe cei din jurul nostru să zâmbească. Poate nu în acel moment, însă sigur se va întâmpla."
Mama ei era o fată de preoteasă, calmă şi blândă, careia îi plăcea să compună poveşti şi să i le zică fiicei ei. Aceasta a fost exemplul ei până în ziua de astăzi, deoarece ii placea, mai ales, că trăia intr-o lume fără griji. Asta aprecia cel mai mult la ea. Era mereu optimistă şi cu zâmbetul pe buze, ceea ce o făcu şi pe ea să îi urmeze drumul.

Dragule, cât mai avem până ajungem? întrebă aceasta

-În aproximativ două ore. De ce întrebi aşa dintr-o dată? Te simți cumva rău? Ai vrea să chem doctorul?

-Nu am nimic dragule, doar vreau ca acest moment să nu se termine niciodată.



《《 Această "poveste" , am postat-o şi pe Wattpad. Aici am scris doar prologul, nu voi continua. Vreau doar câteva păreri. Multumesc 》》
Sus In jos
Anko

Anko


Presedinte
Mesaje : 177
Loli : 6963
Reputatie : 3
Data de inscriere : 25/11/2015
Varsta : 22
Localizare : [Craiova]

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyMier Ian 06, 2016 12:10 pm

Nu le prea am cu povestile de dragoste...dar recunosc ca e foarte bine scrisa iar idee pare interesanta .
Pacat ca nu o vei continua , chiar as vrea sa vad ce se va intampla in continuare.
Sus In jos
queeeeeni

queeeeeni


Membru
Mesaje : 14
Loli : 6150
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2016

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyJoi Ian 07, 2016 7:33 pm

Iti multumesc mult. ♡
Sus In jos
Alice.

Alice.


Corector
Mesaje : 22
Loli : 6159
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/12/2015
Varsta : 22
Localizare : Wonderland.

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyJoi Ian 07, 2016 8:38 pm

Aww, ce cute. Nici eu nu le am cu poveștile de dragoste, dar asta chiar mi-a plăcut. <3 Chiar te pricepi. https://i.imgur.com/t Sper să mai scrii.
Sus In jos
Alex

Alex


Administrator
Mesaje : 8
Loli : 6172
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 32
Localizare : Piteşti

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyVin Ian 08, 2016 2:59 am

Crede-mă că nu citesc poveşti, nu de asta am venit aici. Te iubesc şi acum 85331634 Dar titlul cred că m-a făcut să o citesc, habar n-am. Oricum, ai descris foarte frumos, mi-a plăcut.. poate te mai gândeşti şi postezi şi continuarea..
Sus In jos
queeeeeni

queeeeeni


Membru
Mesaje : 14
Loli : 6150
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2016

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptySam Ian 09, 2016 6:23 pm

Vă mulțumesc frumos. Poate voi mai posta! https://i.imgur.com/t
Sus In jos
queeeeeni

queeeeeni


Membru
Mesaje : 14
Loli : 6150
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2016

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptySam Ian 09, 2016 7:22 pm

Bâlciul era mai plin ca niciodată, avand în vedere că afară era foarte frig. Poate era datorită faptului că nu mulți petrec timpul cu familia.

-Dragul meu, mergem în caruselele acelea? Nu ne-am mai dat de mult timp.

-Orice pentru tine, draga mea. spune sotul ei.

Se îndreptară spre locul dorit, privind clovnii şi copiii ce zâmbeau fericiți, la oamenii absorbiți de frumusețea vieții şi a iernii.
După ce îşi cumpăraseră biletele, au aşteptat la coadă ceva timp pentru a se putea distra.
Când in sfârşit rândul se termină, se aşezaseră în caleaşca micuță pentru copilaşi. Oamenii îi priveau ciudat, însă nu spuneau nimic.
Caruselul începu să se mişte, făcându-i pe cei doi să se bucure de momentul oferit.

-Bob, nu aş schimba nimic din toate astea. Totul este aşa cum mi-am dorit, perfect.

Acesta doar zâmbi. Îşi puse mâna pe a ei, strângând-o uşor. Nici el nu ar schimba nimic, totul i se părea magic si unic când era lângă Maria.
Când se termină rândul acestora, s-au dat jos, îndreptându-se spre roller-coaster.

-Dragule, eşti sigur că vrei să te dai în roata asta ucigaşă? întrebă speriată femeia

-Desigur, de ce nu, dragă?

- Păi, vezi tu... îmi este frică. spuse ruşinată aceasta

-Of, bine Maria, oftă el

Cei doi plecară înspre un restaurant, deoarece foamea işi făcu loc printre ei.
Comandară o ciorbă de burtă şi una de văcuță, plus două sticle de apă.

-Simt că aş putea mânca şi un lup la ce foame îmi este.

-Sper să nu se întâmple aşa ceva, râse aceasta.

Între timp, chelnerul veni cu comanda lor, punându-le un fel de "portofel" pentru nota de plată.
Cei doi mâncară liniştiți in tăcere. Radioul redă o melodie jazz, oferindu-le clienților o stare de comfort.
Bob se ridică în picioare, şi o întrebă gentil pe Maria:

-Aveți plăcerea de a îmi oferi un dans?

-Bineînțeles, domnule. chicoti aceasta

El o luă de mână  şi o conduse spre ringul de dans, îşi puse mâinile pe talia ei, iar ea şi le aşeză după gâtul lui. Faceau paşi mici si lenți, zâmbind. Atmosfera era liniştită şi deosebită, amintindu-le de tineretea pe care o aveau o data.

Melodia se termina, ei ieşind din micutul restaurant, mergând înspre gară. Vor vizita alte locuri, pentru a alcătui o nouă poveste.

《Vă rog nu copiați această carte. ( da e o carte). Arătați bun simț şi nu faceți această chestie, e nasol. Plus că nu o să fie nimeni şmecher dacă face asta. Multumesc ♡☆ 》
Sus In jos
queeeeeni

queeeeeni


Membru
Mesaje : 14
Loli : 6150
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2016

Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum EmptyDum Ian 17, 2016 1:52 pm

-Dragă, mai vrei alune? Îi pot spune chelneritei să îți aduca.

-Hei, are nevoie si ea de o pauza! Oricum, cred că am mâncat destule. zambi ea

Bob se dadu bătut, lasandu-i un sărut pe obraz Mariei. O luase de mână si i-o strânge uşor. Aceasta fiind obosită, adoarme în brațele lui.
"-Vezi stelele de pe cer, Maria? Acelea sunt oamenii ce s-au născut de-a lungul timpului. Acestea cad uneori deoarece ele renasc, creând oameni noi din nişte simple astre. Acesta este ciclul stelelor, se înalță spre cer, cad iar apoi se transformă în oameni.
-Dar mami, eu vreau să rămân o stea, deoarece vreau să le luminez calea tuturor. şopti micuța
-Acest lucru nu depinde de noi, dragă. Doar Doamne-Doamne, îi zise Pamela, mama fetiței , acesteia.
-Sper ca El să îmi asculte dorința, doar ştie cât îl iubesc. zâmbi fericită ea. Acum, vreau să mă pun la culcare. Noapte bună mami, şi o sărută pe obraz.
-Noapte bună scumpo, o sarută pe frunte învelind-o, apoi se îndreptă spre uşă, închizând-o încet."

Maria deschise ochii încet, ridicând uşor capul.

-Bob? îi spuse numele ca pe o întrebare, vrând să vadă dacă doarme.

-Poftim, ce? întrebă deschizându-şi ochii. Scuze, am ațipit. îşi cere acesta iertare

-Hei, nu este nici o problemă. Oricum drumul este infinit de lung.

-Uite, s-a oprit ninsoarea. Priveliştea este inimaginabil de sublimă. şopti el

-Ştiu, nu este aşa? Arată ca şi cum un înger şi-a lăsat penele să zboare peste noi. zâmbi duios

-Ar trebui să ne punem iar la somn, avem un drum lung de aşteptat. îi propune Bob

-Bineînțeles, chicoti ea. Aş dori ca acesta să fie mai lung decât este deja.

Aceştia au dormit îmbrățişați pe parcursul drumului. Cand oamenii îi priveau, le luau exeplul, zâmbind şi ei la rândul lor.

<< Eh, chiar daca nu mai citeste nimeni, tot postez Te iubesc şi acum 85331634 >>
Sus In jos
Continut sponsorizat




Te iubesc şi acum Empty
MesajSubiect: Re: Te iubesc şi acum   Te iubesc şi acum Empty

Sus In jos
 
Te iubesc şi acum
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cronix Spectrum :: CATEOGORII INTIALE :: Story :: Povesti
-
Mergi direct la: