Cronix Spectrum

Nu uita sa te distrezi!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ceas
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Subiectele cele mai vizionate
Va rog...
Calugar
Goodbye to Gravity - The Day We Die
Nu voi uita
Bun venit în mintea mea.
Åhămm..poze ;)
Mai știți?
Dispariţia
ăhă eu
Continua povestea
Ultimele subiecte
» Pazitoarea Nordului
Dragostea adevarata asteapta EmptyMier Sept 28, 2016 10:45 pm Scris de Alle.

» Mana din pod
Dragostea adevarata asteapta EmptyMier Sept 28, 2016 10:09 pm Scris de Alle.

» twenty one pilots
Dragostea adevarata asteapta EmptyVin Aug 19, 2016 3:51 pm Scris de Gina

» Continua povestea
Dragostea adevarata asteapta EmptyVin Aug 19, 2016 3:38 pm Scris de Gina

» Calugar
Dragostea adevarata asteapta EmptyJoi Apr 07, 2016 11:26 pm Scris de 05er

» Dead Future
Dragostea adevarata asteapta EmptyMar Mar 29, 2016 10:53 pm Scris de Enki

» Inimă de foc
Dragostea adevarata asteapta EmptyLun Mar 28, 2016 4:29 pm Scris de Ana-Maria

» The thirteenth
Dragostea adevarata asteapta EmptyMar Mar 08, 2016 9:05 pm Scris de Loading...

» The thirteenth
Dragostea adevarata asteapta EmptyMar Mar 08, 2016 7:20 pm Scris de PaulWesley

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Anko
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Enki
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Gina
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
MaR¥u$
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
PaulWesley
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Yato
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Loading...
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Fallen
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Alice.
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 
Dandelion ツ
Dragostea adevarata asteapta Vote_lcapDragostea adevarata asteapta Voting_barDragostea adevarata asteapta Vote_rcap 

Distribuiţi
 

 Dragostea adevarata asteapta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MaR¥u$

MaR¥u$


Membru
Mesaje : 55
Loli : 6513
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/11/2015
Varsta : 27
Localizare : Nu conteaza

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyVin Noi 27, 2015 2:27 pm

Într-o zi, Erica stătea în pat când a primit un apel de la iubitul ei, Mihai.

Mihai: Dragă, trebuie să vorbim.

Erica: Despre ce anume, Mihai ?

Mihai: Ceva s-a ivit...

Erica: Ce? Ce este ? E de rău ?

Mihai: Nu vreau să te rănesc, iubire...

Erica a simţit dintr-o dată un gol mare în stomac. Dumnezeule, se gândi ea, sper că nu are de gând să ne despărţim. Îl iubesc aşa de mult.

Mihai: Dragă, eşti acolo ?

Erica: Da, sunt aici. Ce este aşa de important ?

Mihai: Nu sunt sigur dacă să o spun...

Erica: Păi, deja ai adus vorba, aşa că spune-mi odată.

Mihai: Voi pleca...

Erica: Dragule, despre ce tot vorbeşti? Nu vreau să mă părăseşti, te iubesc.

Mihai: Nu în sensul ăla, vreau să spun că voi pleca departe de aici.

Erica:De ce? Toată familia ta locuieşte aici.

Mihai:Păi, tatăl meu mă trimite la o şcoală mai bună. Are pretenţii de la mine.

Erica: Nu pot să cred...

Dintr-o dată, tatăl Ericăi a dat buzna în camera ei.

"Erica!" a strigat el furios. "Ce ţi-am spus eu în legătură cu băieţii?! Lasă naibii telefonul ăla!!"

Erica s-a prefăcut că a închis şi tatăl ei s-a uitat la ea cu dispreţ câteva momente, apoi a plecat, trântind cu putere uşa în spatele lui.

Mihai: Wow, tatăl tău a luat-o razna.

Erica: Ştii bine că aşa face...Oricum, nu vreau să pleci.

Mihai: Vrei să vii cu mine, fugi din locul ăla.

Erica:Dragă, ştii că aş face asta. Aş face orice pentru tine, dar nu pot...Habar nu ai ce s-ar întâmplă dacă aş face-o. Tata m-ar ucide!

Mihai:Este ok...Cred...Înţeleg...

Erica: Nu pot să cred ce se întâmplă.

Mihai: Trebuie să îţi dau ceva în seara asta deoarece mâine dimineaţă plec cu avionul. Vreau să te văd acum.

Erica: Ok, mă voi furişa afară şi ne vom întâlni în parc.

Mihai: Super. Ne vedem în 20 de minute.

Tinerii îndrăgostiţi s-au întâlnit în parcul din apropiere. Când Erica a dat ochii cu Mihai, a fugit spre el şi i-a dat o îmbrăţişare mare. El a strâns-o puternic şi a pupat-o pe obraz...

Astept pareri, diseara sau maine voi pune a doua parte.
Sus In jos
Yato

Yato


Membru
Mesaje : 31
Loli : 6271
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 23

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyVin Noi 27, 2015 3:09 pm

Nu prea citesc povesti de genul dar mi-a placut https://i.imgur.com/t
Next
Sus In jos
Enki

Enki


Administrator
Mesaje : 146
Loli : 6860
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/11/2015

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyVin Noi 27, 2015 11:24 pm

E destul de interesant, adica mie unul mi-a placut. Astept next.
Greseli nu am vazut, cam mult dialog, dar merge. Sper ca vei pune si naratiune mai multa Dragostea adevarata asteapta 85331634
Sus In jos
https://cronix-spectrum.forumgratuit.ro
Ana-Maria

Ana-Maria


Membru
Mesaje : 38
Loli : 6480
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/11/2015
Localizare : Liceu

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptySam Noi 28, 2015 2:41 pm

Imi place. E interesanta. Cand pui partea urmatoare pana la urma?
Sus In jos
MaR¥u$

MaR¥u$


Membru
Mesaje : 55
Loli : 6513
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/11/2015
Varsta : 27
Localizare : Nu conteaza

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptySam Noi 28, 2015 5:11 pm

"Poftim," spuse el, înmânând fetei un bilet. "Asta e pentru tine. Trebuie să plec."

"Nu plânge," spuse el, liniştit. "Ştii bine că te iubesc. Însă trebuie să plec."

"Okay," răspunse Erica plină de tristeţe şi în cele din urmă ambii au luat-o pe propriul drum.

Când a ajuns acasă, Erica imediat s-a pus să citească biletul de la Mihai.

"Erica,

Probabil ştii deja că eu voi părăsi acest loc. Mi-am spus că e mai bine să îţi scriu aceste rânduri care îţi vor demonstra cât de mult îmi pasă de tine.

Adevărul este că, nu te-am iubit niciodată. Te urăsc aşa de tare. Să nu uiţi asta niciodată, curvo. Nu mi-a păsat niciodată de tine şi nu am vrut să îţi vorbesc deloc în tot acest timp. Nu ai idee cât de tare te urăsc. Acum că plec, sper că îţi vei da seama că nu vreau să te mai văd prin preajma, curvo. Nu ai fost niciodată bună pentru mine şi nici nu vei fi.

Nu cred că am urât pe cineva aşa de tare ca pe tine. Nu vreau să te mai văd. Tot restul vieţii mele nu va mai trebui să te sărut. Nu va mai trebui să te îmbrăţişez cum o făceam până acum. Nu îţi voi duce deloc dorul şi asta e o promisiune. Niciodată nu ai avut parte de iubirea mea, sper să îţi între bine în cap. Ai face bine să păstrezi acest bilet deoarece este ultimul lucru pe care l-ai primit de la mine, curvo.Te urăsc aşa de mult. Nu vreau să mai iei legătură cu mine...Pa.


Mihai"


Erica era aşa de şocată încât nu s-a mai putut ţine pe picioare, a început să plângă foarte tare şi nu s-a mai oprit ore bune, în final a luat scrisoarea şi a aruncat-o la gunoi.Inima ei îndurerată nu mai suporta suferinţa. Tot ce îşi dorea era să moară.

În următoarea zi, Erica încă mai era tristă, în depresie şi singură. A primit un apel de la cel mai bun prieten al ei.

Prietenul: Cum te simţi ?

Erica: Încă nu pot să cred ce s-a întâmplat. Credeam că mă iubeşte.

Prietenul: Oh, îmi pare rău. Mihai mi-a trimis un mesaj seara trecută. Mi-a spus să îţi zic să te uiţi în buzunarul de la jacheta ta..

Erica:Umm...Ok.

Căutând prin buzunare, Erica a găsit o bucată mică de hârtie. Scria:

"Dragă, sper să găseşti asta înainte să îmi citeşti scrisoarea. Îmi era frică că tatăl tău o va găsi şi o va citi, aşa că am schimbat câteva cuvinte...Uite codul: Urăsc=Iubesc, Niciodată=Întotdeauna, Curvo=Dragă. Sper că nu ai luat în serios ceea ce am scris în scrisoare, te iubesc din tot sufletul şi nu te-aş părăsi niciodată. De asta am vrut să vii cu mine..Te iubesc, Mihai."

Foarte încântată, ea a luat telefonul.

Erica: OMG! A fost cu totul o neînţelegere. Scrisoarea lui era codată! Mihai chiar mă iubeşte! Cred că a strecurat bucata asta în buzunar atunci când m-a îmbrăţişat în parc. Nu pot să cred cât de proastă am fost!

Prietenul:LOL! OK, sunt fericit pentru tine, însă trebuie să închid. Sună-mă mai târziu.

Erica: Pa. Voi aştepta aici să mă sune iubitul meu!

După ce a închis, Erica s-a aşezat pe canapea şi a deschis Tv-ul. S-a afişat o ştire de ultimă oră.

"Un avion tocmai s-a prăbuşit. Peste 47 de tineri au murit, nu a supravieţuit nimeni. Această tragedie va fi greu de uitat...."

Erica ştia că acel avion era a lui Mihai, a rămas încremenită scăpând telecomanda din mâna. Nu-i venea să creadă. Mihai era mort, ea simţea că nu mai avea pentru ce să trăiască. A început să plângă şi să se agite necontrolat.

O oră mai târziu, cu faţa plină de lacrimi, Erica s-a dus repede în garaj şi a apucat o canistră cu benzină. S-a dus în grădina şi a turnat-o pe cap, apoi a aprins un chibrit. Erica s-a transformat într-o torţă umană.

Când tatăl ei a ajuns acasă de la muncă, a găsit-o carbonizată.

Mai târziu în acea zi, telefonul ei a început să sune dar nu era nimeni în jur să răspundă. Cineva i-a lăsat un mesaj:

"Hei, dragă! Sunt Mihai! Cred că nu eşti acasă. Te-am sunat să îţi spun că sunt în viaţă. Am pierdut zborul din cauză că am vrut să te mai văd încă o dată. Sper că nu ţi-ai făcut griji pentru mine. Ghice ce ? Am vorbit cu tata şi mi-a spus că nu mai trebuie să plec la acea şcoală. Deci, voi rămâne aici. E grozav nu ? "

Sfârşit!


Sus In jos
Yato

Yato


Membru
Mesaje : 31
Loli : 6271
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 23

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyDum Noi 29, 2015 1:01 am

Nu prea ma asteptam la finalul asta Dragostea adevarata asteapta 85331634) oricum povestea a fost geniala https://i.imgur.com/t
Sus In jos
Ana-Maria

Ana-Maria


Membru
Mesaje : 38
Loli : 6480
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/11/2015
Localizare : Liceu

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyDum Noi 29, 2015 8:31 am

Nu cred, nu cred, NU CRED! Dragostea adevarata asteapta 3443804417))) Misto. Mi-a placut. Mai ales finalul, care m-a facut sa rad ca proasta. Felicitari!
Sus In jos
Anko

Anko


Presedinte
Mesaje : 177
Loli : 6963
Reputatie : 3
Data de inscriere : 25/11/2015
Varsta : 22
Localizare : [Craiova]

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyDum Noi 29, 2015 9:50 am

Wow....chiar nu ma asteptam la nimic de genul asta , limbaj codat , sinucidere..etc o.o
Povestea e geniala. :3
Sus In jos
Gina

Gina


Corector
Mesaje : 114
Loli : 6636
Reputatie : 4
Data de inscriere : 03/11/2015
Varsta : 22
Localizare : Hell.

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyDum Dec 06, 2015 12:06 pm

Dragostea adevarata asteapta 3443804417)))))))) OMFG. Deci, e atat de super ca mi-as da viata pentru povestea asta!
Ce neasteptat si cate idei geniale! Fata aia.. nu mi-a placut niciodata de ea Dragostea adevarata asteapta 85331634 In locul ei l-as fi lasat sa pleaca si nu m-as fi uitat inapoi. Eh, oricum a murit :3
Sus In jos
PaulWesley

PaulWesley


Corector
Mesaje : 68
Loli : 6458
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/11/2015
Varsta : 21
Localizare : Sibiu

Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta EmptyMier Dec 09, 2015 4:53 pm

Chiar și eu am rămas șocată la sfârșit. Trist. Fata credea că a murit și.. ultima opțiune, să se sinucidă. Trist c:
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragostea adevarata asteapta Empty
MesajSubiect: Re: Dragostea adevarata asteapta   Dragostea adevarata asteapta Empty

Sus In jos
 
Dragostea adevarata asteapta
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cronix Spectrum :: CATEOGORII INTIALE :: Story :: Povesti
-
Mergi direct la: