Cronix Spectrum

Nu uita sa te distrezi!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ceas
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Subiectele cele mai vizionate
Va rog...
Calugar
Goodbye to Gravity - The Day We Die
Nu voi uita
Bun venit în mintea mea.
Åhămm..poze ;)
Mai știți?
Dispariţia
ăhă eu
Continua povestea
Ultimele subiecte
» Pazitoarea Nordului
Camelot EmptyMier Sept 28, 2016 10:45 pm Scris de Alle.

» Mana din pod
Camelot EmptyMier Sept 28, 2016 10:09 pm Scris de Alle.

» twenty one pilots
Camelot EmptyVin Aug 19, 2016 3:51 pm Scris de Gina

» Continua povestea
Camelot EmptyVin Aug 19, 2016 3:38 pm Scris de Gina

» Calugar
Camelot EmptyJoi Apr 07, 2016 11:26 pm Scris de 05er

» Dead Future
Camelot EmptyMar Mar 29, 2016 10:53 pm Scris de Enki

» Inimă de foc
Camelot EmptyLun Mar 28, 2016 4:29 pm Scris de Ana-Maria

» The thirteenth
Camelot EmptyMar Mar 08, 2016 9:05 pm Scris de Loading...

» The thirteenth
Camelot EmptyMar Mar 08, 2016 7:20 pm Scris de PaulWesley

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Anko
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Enki
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Gina
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
MaR¥u$
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
PaulWesley
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Yato
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Loading...
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Fallen
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Dandelion ツ
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 
Alice.
Camelot Vote_lcapCamelot Voting_barCamelot Vote_rcap 

Distribuiţi
 

 Camelot

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alucard

Alucard


Membru
Mesaje : 1
Loli : 6076
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/01/2016

Camelot Empty
MesajSubiect: Camelot   Camelot EmptyJoi Ian 21, 2016 9:34 pm

CAMELOT

Prolog
Pe holul principal de la al 3-lea etaj al Camelotului era o liniste mormantala, asta pana cand au trecut pe acolo Archer impreuna cu Godric. In momentul sosirii celor doi, pe hol se afla Elric ce o sugruma pe Keiko.
-Tu! striga Archer lovindul in fata pe Elric, facandu-l pe acesta sa o scape pe Keiko din stransoare. Keiko cazu pe podea ca o bucata de lemn abea recapatandu-si cunostinta. Dupa ce il lovi in fata, Archer il prinse de bluza si il izbi de perete.
-Archer, prietene… Da-mi drumul, imi sifonezi haina! ii ordona Elric superior iar Archer se conforma.
-De ce incercai sa o omori pe Keiko? Se baga in seama Godric, ce pana  in acel moment nu se apropie de cei doi.
-Nu aveam de gand sa o omor, Godric… Voiam sa vad Magia Fricii cu ochii mei! Nu am facut nimic rau, acum daca ma scuzati am ore asa ca o sa plec! canalizandu-si toata energia in podul palmei il lovi Archer, facandu-si loc, si il arunca in perete.
Archer se ridica imediat si sarii ca un arc spre Elric! Il prinse de umar si rasucindu-l cu fata spre el il lovi in stomac. Ca sa se poata apara de urmatoare lovitura, Elric, dizloca aerul din  jurul sau aruncandu-l pe Archer la cinci metrii de el, pe hol.
In tot acest timp Godric statea si se uita la cei doi, tinandu-si mainile incrucisate la piept si sprijinindu-se de perete, nici macar nu incerca sa para ingrijorat de starea lui Keiko sau de loviturile pe care le incaseaza Archer. Este si normal sa se comporte asa, face parte din cea mai mare familie de magicieni din instorie.
-Ajunge cu joaca! Elric isi ridica mana si lansa o bila de energie spre Archer. Acesta a reusit sa se fereasca de lovitura insa bila ii taie maneca stanga a uniformei.
-Elric pentru un elev model ce e incadrat la Rank:A++ la ora de Tactici de Lupta ar trebui sa ai o tinta mai buna de atat, esti patetic! il intarata Archer pe oponentul sau.
-Cum ai reusit sa intri la scoala asta, esti prea prost ca sa meriti atentia mea… Totusi m-ai jignit asa ca o sa te fac sa platesti! Ridicandu-si mainile in fata, Elric, isi concentra toata Mana si reusii sa creeze o bila de electricitate. De data asta nu o sa mai poti sa te feresti Archer!
-O lovitura directa de la o bila de energie de o asemenea intensitate e letala! urla Godric la Elric, lasand in jurul sau mici scantei rosiatice.
-Godric! stirga Archer. Nu te baga, stiu ca nu pot sa ma feresc, O SA II BLOCHEZ LOVITURA!
-Idiot! spuse zambind si isi lasa bila sa zboare spre Archer. Aceasta il lovi direct in piept si lasand in urma pentru cateva secunde o lumina puternica il arunca in capatul celalalt al holului.
Godric a fugit imediat spre locul in care Archer se afla. Ajuns langa el a putut sa observe cum toata uniforma lui era plina de sange iar in dreptul pieptului era o mare gaura in ea. Spre fericirea sa, Godric ii auzi respiratia lui Archer asa ca acum putea sa rezolve ce incepuse acesta.
Godric se ridica si incepu sa se apropie lent de Elric. In jurul sau formandu-se o aura de foc din ce in ce mai mare. Pentru o secunda in ochii lui Elric puteai sa citesti spaima insa acel moment nu dura mult si acesta deschise gura:
-Vrei si tu sa ai aceeasi soarta ca si prietenul tau?
-Ti-ai folosit toata Mana pentru acel atac! In mod normal atacurile tale nu pot sa depaseasca un nivel de putere de 70 iar acela a fost de peste 300, iar daca stau sa ma gandesc bine ai folosit si unul dintre acele cristale, pe care le ai in buzunar, pentru a putea sa mentii forma bilei. Esti patetic si acum o sa platesti! vocea lui Godric nu suna niciodata mai infricosator ca acum si avand si acea aura de foc in jurul sau era si mai infiorator.
-Ce se intampla aici? Godric!
La auzul acelei voci Godric isi facu aura de foc sa dispara umpland aerul de pe hol de scantei. Acesta isi lua pozitia de drepti ca si Elric si ramase asa.
-Imi puteti explica de ce va luptati in mijlocul scolii, nu… Imi puteti explica de ce va luptati!?
-Stateam linistit pe hol cand cei doi au venit si m-au atacat! In schimbul de focuri Keiko a fost lovita dupa cum puteti vedea, cand Elric arata spre spatele sau, cu mana, realiza ca fata nu se mai afla acolo ci era langa Archer incercand sa ii vindece rana de pe piept.
-Godric, la mine in birou dupa ore dar inainte sa te intorci la ore ajut-o pe Keiko sa il duca pe prietenul tau la infirmerie!... Unde crezi ca pleci Elric? acesta inerca sa se furiseze prin spatele directorului cat acesta vorbea insa nu reusii. Tu, acum in biroul meu!
-Dar v-am explicat ce s-a intamplat!
-Ce a fost asta? Imi sfidezi autoritatea?
-N… Nu! O sa ajung imediat!
-Nu ma face sa astept! cu aceste ultime cuvinte directorul disparu la fel cum a aparut.

***

-Stii ca erau sanse foarte mari sa-l omori acolo, nu Keiko? o intreba Godric, fiind constient de ce se intampla mai devreme.
-Ce era sa fac? Sa il las sa moara de mana unuia ca Elric? Am facut ce era de facut...! Hai mai repede, am de sustinut un examen ora asta si deja am intarziat 15 minute!
-Poti sa pleci, ma descurc! ii spuse Godric zambind, Keiko ii zambii inapoi si o lua la fuga pe holurile scolii ca sa ajunga la test.
“Ce ma fac cu tine, Archer? Mai mult decat prietenul tau sunt a 23-a generatie de magicieni din familia mea, cea mai mare familie de magicieni din lume… Nu o sa pot sa te scot din necazuri mereu, nu inainte ca asta sa afecteze reputatia numelui meu!” isi spuse Godric in timp ce il cara pe Archer pe scarile ce duceau la infirmerie.

***

-N… N… Nuuuuuuuu! urla ultimul gardian cand intrusul ii rupse mana stanga! gardianul scuipa sange. La fel ca si cei ce au fost alaturi de mine aleg moartea! spuse garidanul scuipand sange.
-Red… Stim amandoi, prea bine, ca nu esti ca restul, acum deschide usa TEMPLULUI!
Sus In jos
Enki

Enki


Administrator
Mesaje : 146
Loli : 6942
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/11/2015

Camelot Empty
MesajSubiect: Re: Camelot   Camelot EmptyVin Ian 22, 2016 10:15 pm

pare o idee interesanta, si observ ca esti nou. meh desi era mai frumos daca o stilizai mai putin, alt titlu, etc. Intelegi, oricum e bine https://i.imgur.com/t adica chiar a fost bine, deci astept next cu un next mai scurt o.o
Sus In jos
https://cronix-spectrum.forumgratuit.ro
 
Camelot
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cronix Spectrum :: CATEOGORII INTIALE :: Story :: Povesti
-
Mergi direct la: